Bratislava 27.januára 2020- Pravidelný rebríček Ecotest nemeckého autoklubu ADAC ukázal, že vozidlá na stlačený zemný plyn (CNG) sú ekologickejšie ako elektromobily.  Spomedzi šiestich áut, ktoré získali v hodnotení plný počet hviezdičiek, bola polovica na CNG. Najviac bodov, 95, získali dva modely Volkswagen, Polo 1.0 TGI a Golf 1.5 TGI. Oba modely jazdia na CNG. Na treťom mieste sa umiestnil elektromobil BMW i3. Na štvrtom mieste bodovalo opäť auto na CNG, Seat Arona 1.0 TGI. Piaty bol hybrid Toyota Corolla a šiesta elektrická Kia Niro.

ADAC pri hodnotení neberie do úvahy len okamžitú produkciu emisií škodlivín, ale započítava aj ekologické stopy a emisie, ktoré vznikajú pri výrobe elektriny. Tie sa počítajú podľa zloženie nemeckého energetického mixu. Pri elektromobiloch sa tak počíta nielen spotreba, ale aj straty pri dobíjaní, ktoré sa prepočítajú na zodpovedajúce množstvo oxidu uhličitého.

ADAC v hodnotení Ecotest uvádza výsledky merania škodlivín pri desiatkach áut, ktoré prešli jeho laboratóriami. Boduje ich podľa produkcie škodlivín a spotreby.